Kongres odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Pieniądza pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły Związek Banków Polskich, Giełda Papierów Wartościowych oraz Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych. Partnerem wspierającym jest Fundacja Santander Bank Polska, Partnerem technologicznym Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Organizatorem wydarzenia był Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja GPW.
Podczas sesji plenarnej pierwszego dnia Kongresu wręczono wyróżnienia dla najaktywniejszych instytucji i osób w programach edukacyjnych w 2021 r., realizowanych z inicjatywy ZBP.
Wśród wyróżnionych znaleźli się najbardziej aktywni wykładowcy w Programie Edukacyjnym „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” w 2021 r.:
- prof. Łukasz Furman Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie,
- dr Witold Gradoń Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
- dr inż. Kamila Urbańska Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
Pozostałe dwie kategorie wyróżnień:
Wyróżnienia dla najbardziej aktywnych Jednostek Samorządu Terytorialnego w Programie „Bankowcy dla Edukacji”, za aktywną współpracę na rzecz edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów w 2021 roku, trafiły do:
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,
- Miasta Kraków,
- Miasta i Gminy Biała Rawska
Za największą liczbę prowadzonych lekcji w roku 2021 w Projekcie BAKCYL wyróżnienie otrzymali:
- CaixaBank S.A. oddział w Polsce,
- Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie,
- BNP Paribas Bank Polska S.A.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.