Biuro Informacji Kredytowej S. A. powstało z inicjatywy banków i Związku Banków Polskich w celu ułatwienia i obniżenia kosztów procesu wymiany informacji o kredytobiorcach. Biuro wspomaga podejmowanie decyzji kredytowych przez banki, instytucje kredytowe, firmy pożyczkowe oraz inne instytucje finansowe, tworząc i rozwijając narzędzia oceny zdolności kredytowej i wiarygodności płatniczej klientów wskazanych instytucji. BIK przechowuje i przetwarza informacje kredytowe wszystkich klientów banków.

BIK posiada w swojej bazie informacje o 140,1 mln rachunków należących do 24 mln klientów indywidualnych oraz informacje o historii kredytowej łącznie 1,1 mln firm i innych podmiotów, z których czynne zobowiązania kredytowe ma 760 tys. podmiotów. BIK jest zatem instytucją stojącą na straży bezpieczeństwa uczestników obrotu gospodarczego. Poprzez dostarczanie wiarygodnych informacji o klientach banków, pozwala na wyeliminowanie nieuczciwych kredytobiorców.

Więcej informacji na www.bik.pl

W ramach współpracy z tym partnerem realizowany jest wykład:


WIARYGODNOŚĆ FINANSOWA – CO MOŻESZ ZYSKAĆ?


Wykład wprowadzający w tematykę dotyczącą minimalizowania ryzyka kredytowego, zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony obrotu pieniężnego oraz zapobiegania nadmiernemu zadłużeniu. W ramach wykładu prezentowana jest platforma edukacyjna SCORE HUNTER.

Jest to gra edukacyjna o zarządzaniu finansami, którą udostępnił BIK. Skierowana jest do każdego, kto miał jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe lub zamierza skorzystać z kredytu. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.edu.pl ma szansę podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej, ale nie tylko. Score Hunter podpowie również czym jest scoring, jak chronić własne dane osobowe, zastrzec zgubiony dowód i uniknąć konsekwencji wyłudzenia kredytu na naszą tożsamość. Metoda jest prosta – pytania, quizy, video, artykuły, porady ekspertów i historia Grześka – głównego bohatera.  Za wykonane zadania użytkownicy zdobywają tzw. osiągnięcia, a na własnym koncie gromadzą  punkty.

Z platformy można dostać na komputerze stacjonarnym jak i urządzeniach mobilnych. Całość, podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: wiarygodność kredytowa, kradzież tożsamości, Alerty BIK, BIK ogólnie oraz sekcja video. W Rankingu można sprawdzić swoją pozycję na tle innych studentów czy pozycję swojej grupy czy uczelni na tle innych. W sekcji Podsumowania znajdziemy listę wszystkich naszych aktywności na platformie, zaś w sekcji Nagrody, to na co możemy wymienić zebrane punkty, o ile byliśmy szybsi niż inni gracze.

Baza wiedzy pozwala nam powrócić do materiałów video, które wykorzystywane były do zbierania punktów.

 

Nie możesz przyjść na wykład? Pobierz prezentację: