„Szkoła Bankowości i Finansów” na Uniwersytecie Rzeszowskim – 16.11.2018 r.

16 listopada br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się siódmy wykład z ogólnopolskiego cyklu „Szkoła Bankowości i Finansów” – multimedialnej inicjatywy akademickiej realizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości, Związek Banków Polskich i portal Wykładnia.pl w ramach działań m.in. Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”. Temat spotkania z udziałem pracowników naukowych, studentów i przedstawicieli biznesu to „Start-up'y i przedsiębiorczość”.

Szkoła Bankowości i Finansów – spotkanie 7. – ZAPRASZAMY! from MWN Wykładnia on Vimeo.

 

Wśród prelegentów, którzy przedstawią swoje wystąpienia będą przedstawiciele Zakładu Prawa Cywilnego oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także przedstawiciele sektora bankowego. Zaproszeni goście przedstawią krótkie wystąpienia dotyczące wybranych zagadnień, po których odbędzie się debata z udziałem prelegentów i zebranych na sali uczestników.

W debacie wezmą udział Mirosław Chudy (Uniwersytet Rzeszowski), Waldemar Zbytek – Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Mariusz Kornak – Dyrektor Regionalny ds. mikroprzedsiębiorstw Banku PEKAO SA oraz prof. UO dr hab. Dariusz Szostek. Debata będzie transmitowana online do dziewięciu szkół wyższych uczestniczących w projekcie.

Uczestnikami spotkania na żywo będą zarówno studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak i osoby z pozostałych Uczelni biorących udział w projekcie, które będą oglądały wydarzenie dzięki streamingowi online. Możliwe będzie również zadawanie pytań.

„Szkoła Bankowości i Finansów” to cykl 9 wykładów stacjonarnych o tematyce szeroko związanej z ekonomią, bankowością, gospodarką elektroniczną i cyberbezpieczeństwem na wybranych uczelniach w Polsce, jednocześnie bezpośrednio transmitowany w czasie rzeczywistym do innych jednostek biorących udział w projekcie.

Każdorazowo w wykładzie czy debacie może aktywnie wziąć udział każdy ze studentów, zarówno na miejscu wykładu, jak i na pozostałych uczelniach – istnieje możliwość zadawania pytań do uczestników debaty, poprzez specjalnie uruchomiony czat. Ponadto, studenci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach SBiF, po korzystnym zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę z poruszanych zagadnień, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie.

W SBiF uczestniczą Wydziały Prawa i wybrane Wydziały Ekonomii z takich uczelni jak Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia im. Andrzeja Frycz-Modrzewskiego w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Rzeszowski i Uniwersytet w Białymstoku.

Może Cię zainteresować: