Szkoła Bankowości i Finansów już 16 stycznia na Uniwersytecie Szczecińskim

16 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Szczecińskim odbędzie się ostatni wykład z ogólnopolskiego cyklu „Szkoła Bankowości i Finansów” – multimedialnej inicjatywy akademickiej realizowanej w ramach działań Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”.  Tematem spotkania z udziałem pracowników naukowych, studentów i przedstawicieli biznesu będzie: „Czy możliwy jest świat bez pieniędzy?”.

Udział w spotkaniu potwierdzili: dr hab. prof. US Kinga Flaga-Gieruszyńska (Uniwersytet Szczeciński), dr hab. prof. UO Dariusz Szostek (Uniwersytet Opolski) oraz Jakub Pepłoński (Allegro).

Zaproszeni goście przedstawią wystąpienia dotyczące zagadnień dotyczących prawnych i ekonomicznych aspektów pieniądza elektronicznego, tokenizacji i wirtualnych metod płatności, po których odbędzie się debata z udziałem prelegentów i zebranych na sali uczestników. Debata będzie transmitowana online do dziewięciu szkół wyższych

Spotkanie odbędzie się o godz. 11.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Szkoła Bankowości i Finansów – spotkanie 9. – ZAPRASZAMY! from MWN Wykładnia on Vimeo.

 

„Szkoła Bankowości i Finansów” to cykl 9 wykładów stacjonarnych o tematyce szeroko związanej z ekonomią, bankowością, gospodarką elektroniczną i cyberbezpieczeństwem na wybranych uczelniach w Polsce, jednocześnie bezpośrednio transmitowany w czasie rzeczywistym do innych jednostek biorących udział w projekcie.

Każdorazowo w wykładzie czy debacie może aktywnie wziąć udział każdy ze studentów, zarówno na miejscu wykładu, jak i na pozostałych uczelniach – istnieje możliwość zadawania pytań do uczestników debaty, poprzez specjalnie uruchomiony czat. Ponadto, studenci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach SBiF, po korzystnym zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę z poruszanych zagadnień, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie.

W SBiF uczestniczą Wydziały Prawa i wybrane Wydziały Ekonomii z takich uczelni jak Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia im. Andrzeja Frycz-Modrzewskiego w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Rzeszowski i Uniwersytet w Białymstoku.

Może Cię zainteresować: