Startuje aplikacja Mój BIK – bieżący dostęp do historii kredytowej

BIK udostępnił aplikację mobilną - szybki i wygodny dostęp ze swojego smartfona do kompleksowej informacji na temat naszych finansów. Oferta w aplikacji Mój BIK to opcja dla osób mobilnych, które chcą na bieżąco kontrolować swoją historię kredytową oraz korzystać z ochrony przed wyłudzeniem.

Aplikacja Mój BIK wystartowała na początku nowego roku kalendarzowego. Wprowadzając aplikację, BIK przeanalizował potrzeby i preferencje klientów oraz wziął pod uwagę rolę, jaką pełni obecnie smartfon. Dzięki możliwościom, jakie dają urządzenia mobilne, informacje o kredytach i pożyczkach są teraz zawsze pod ręką.
 
Mój BIK to wygodny sposób kontroli i bezpieczeństwa swoich  finansów. Aplikację można instalować na smartfonach zarówno z systemem Android, jak i iOS.

 

Oferta mobilna BIK

Głównym założeniem aplikacji Mój BIK jest bieżący dostęp do swojej historii kredytowej. Klient od razu po zalogowaniu do aplikacji zobaczy wskaźniki, które pokazują zawsze aktualny stan jego kredytów. Dzięki temu może szybko skontrolować terminowość spłat lub łączną  kwotę pozostałą do spłaty. Sprawdzi też swoją ocenę punktową BIK (tzw. scoring).

W wariancie rozszerzonym oferty mobilnej klient zyskuje praktycznie nielimitowany dostęp do Raportu BIK. Dzięki temu może szczegółowo sprawdzać swoją historię kredytową nawet codziennie, bez dodatkowych opłat. W wariancie podstawowym dostęp do Raportu BIK jest dodatkowo płatny za każdą aktualizację.

Aktualny Raport BIK umożliwia skorzystanie z Analizatora Kredytowego BIK – narzędzia do oceny szans na kredyt. Analizator bierze pod uwagę nie tylko dochody i wydatki, tak jak inne kalkulatory kredytowe. Jako jedyne narzędzie tego typu uwzględnia również historię kredytową w BIK – tak, jak robią to banki.

Aplikacja Mój BIK pomaga też chronić się przed wyłudzeniami na skradzione dane. W obu wariantach oferty dostępne są Alerty BIK: powiadomienia 24/7 o próbach wyłudzenia i opóźnieniach w spłacie kredytów i pożyczek. W aplikacji można też zastrzec swój dokument tożsamości oraz włączyć Zastrzeżenie Kredytowe.

Każdy, kto pobierze aplikację Mój BIK może też skorzystać z BIK Protect. To dodatkowa, bezpłatna funkcja aplikacji, która sprawdza ustawienia telefonu pod kątem bezpieczeństwa – jeśli program znajdzie jakieś niepokojące ustawienia, to poinformuje i podpowie Klientowi, co warto zmienić.

Oferta mobilna BIK jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikrofirm.

 

BIK rozszerza dostęp do informacji dla klientów mobilnych

BIK jest największym źródłem informacji o kredytach i pożyczkach w Polsce. Wie o tym już ponad milion Polaków, którzy korzystają z oferty BIK na www.bik.pl. Teraz klienci zyskują nowy kanał dostępu do swojej historii kredytowej. Wśród obecnych i nowych klientów BIK jest z pewnością wielu użytkowników mobilnych, którzy czekali na aplikację mobilną.

Aby  skorzystać z oferty mobilnej BIK, po pobraniu aplikacji, klient potwierdza swoją tożsamość. To kluczowe w aplikacji Mój BIK, gdyż chodzi o dostęp do danych objętych tajemnicą bankową. Cały proces jest bardzo prosty, nie powinien potrwać dłużej niż kilkanaście minut.

W trosce o bezpieczeństwo swoich danych, klient przy każdorazowym uruchomieniu Aplikacji korzysta ze zdefiniowanego przez siebie hasła PIN. Opcjonalnie może skorzystać z biometrii, czyli weryfikować się za pomocą twarzy lub palca (o ile umożliwia to funkcja posiadanego smartfona).

Z aplikacji  mogą korzystać także dotychczasowi klienci, korzystający z oferty BIK na www.bik.pl. W tym celu nie muszą od nowa przechodzić procesu rejestracji wystarczy, że po pobraniu aplikacji Mój BIK powiążą smartfon ze swoim dotychczasowym kontem w BIK. Cały proces zajmie tylko kilka minut.

 

Aplikacja Mój BIK odpowiedzią na potrzeby klientów

W wyniku  pandemii  zwiększyła się liczba użytkowników internetu oraz aplikacji mobilnych. Aż 80% respondentów wrześniowego badania opinii, pt. „Cyberbezpieczeństwo Polaków” potwierdziło aktywne korzystanie z różnych aplikacji na urządzeniach mobilnych. Z kolei o rosnącej popularności mobilnej bankowości dowodzi Raport NetB@nk za III kw. 2020 r. Wynika z niego, że liczba użytkowników korzystających z aplikacji mobilnych banków wzrosła o ponad 750 tys. w porównaniu do II kwartału, a w ujęciu rocznym zwiększyła się aż o 31%.

Uruchomiliśmy aplikację Mój BIK, ponieważ chcemy być z naszą ofertą jeszcze bliżej klientów. Coraz więcej osób chce mieć informacje szybko, „tu i teraz”. Aplikacja Mój BIK odpowiada na tę potrzebę.  Wystarczy sięgnąć po swój smartfon, by niezależnie od tego, gdzie się jest, kontrolować swoje finanse – mówi Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.

Myślę, że aplikacja Mój BIK jest przydatna dla wszystkich osób, które już spłacają swoje kredyty i pożyczki, a jest to 15 milionów Polaków. Oprócz tego nasza aplikacja pomaga chronić się przed wyłudzeniami – tym powinni być zainteresowani wszyscy dorośli Polacy – dodaje.

 

Źródło: www.bik.pl

Może Cię zainteresować: