Przegląd Wydarzeń Gospodarczych Tygodnia – BANKOMAT

BANKOMAT to cotygodniowy przegląd wydarzeń ekonomicznych, który emitowany jest na antenie rozgłośni lokalnych i regionalnych w kraju. Tworzony wspólnie przez Związek Banków Polskich i akademickie Radio LUZ program jest profesjonalnym przeglądem najważniejszych wydarzeń i zjawisk gospodarczych w kraju i na świecie. Realizowany jest z jednej strony w sposób łatwy i prosty w odbiorze, z drugiej zaś rzetelny i merytoryczny. Audycja nadawana jest nieprzerwalnie od 2005 r.

Cotygodniowego przeglądu ekonomicznego słucha ponad milion odbiorców. Biorąc pod uwagę fakt, że program dociera do wszystkich regionów w Polsce stanowi cenne źródło informacji dla społeczności lokalnych. Posiada istotne walory edukacyjne, dzięki niemu możemy nie tylko w sposób prosty i jasny informować o wydarzeniach i zmianach zachodzących w gospodarce ale także kształcić. Zamieszczane opinie i porady ekspertów Związku Banków Polskich dotyczące zagrożeń związanych z sektorem bankowym, a w szczególności z dynamicznie rozwijającym się rynkiem bankowości elektronicznej oraz rynkiem kredytów hipotecznych odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

W organizowanym cotygodniowo konkursie „Bankomatu” nagradzamy słuchaczy wyróżniających się wiedzą w zakresie bankowości, przez co dążymy do pogłębiania wiedzy w zakresie wiedzy ogólnej związanej z funkcjonowaniem rynku finansowego. Program jest bardzo pozytywnie oceniany przez współpracujące stacje radiowe, które doceniają jakość przygotowanych materiałów, jak również przez słuchaczy.

„Bankomat”  udostępniany jest bezpłatnie, na podstawie umowy, stacjom regionalnym, lokalnym, internetowym. Nadawany jest aktualnie na antenie ok. 50 lokalnych rozgłośni radiowych.

W każdy piątek na stronie Związku Banków Polskich dostępny jest nowy odcinek audycji. https://zbp.pl/aktualnosci/biezace-wydarzenia?categoryguid=b432ad99-263c-4254-873b-f33d31f45408

Może Cię zainteresować: