Program NZB na XXII Krajowej Konferencji PSRP

W dniach 8-10 kwietnia br. w Jastrzębiej Górze odbyła się XXII Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów. W tym roku udział w niej wzięło ponad pół tysiąca członków społeczności samorządowej z ponad 100 szkół wyższych z całej Polski. Partnerem głównym wydarzenia był Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Spotkanie zainaugurował Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin, którego wystąpienie było także wstępem do panelu omawiającego aktualne wyzwania w działalności samorządowej. Udział w nim wzięli: prof. Krzysztof Diks – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prof. Jerzy Woźnicki – Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Tadeusz Bohdal – Rektor Politechniki Koszalińskiej, Piotr Muller – Doradca MNiSW oraz Mateusz Mrozek – Przewodniczący Parlamentu Studentów RP.
 
 

Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia była prezentacja raportu z badania „Start na rynku pracy”, zrealizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych. W panelu poświęconym wnioskom z tego raportu ale także propozycjom rozwiązań systemowych wspierających młodych ludzi w budowaniu sowich kompetencji udział wziął także m.in. Wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji – Waldemar Zbytek (zapis z debaty – od 40 min. nagrania): https://www.youtube.com/watch?v=zZnIGJOKskI 

Przez trzy dni uczestnicy wzięli udział w kilkudziesięciu warsztatach, mających na celu doskonalenie działania samorządów studenckich. Studenci szkolili się m.in. z zakresu dydaktyki i jakości kształcenia, funduszu pomocy materialnej, ruchu naukowego oraz współpracy międzynarodowej.

 

Może Cię zainteresować: