Program NZB i BdE na największym spotkaniu studentów w Polsce

W dniach 21-23 kwietnia br. w Kościelisku odbyła się XXIII Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów RP. To doroczne największe spotkanie reprezentacji studenckich w Polsce, z udziałem ponad 400 uczestników. W tegorocznym udział wziął m.in. Wicepremier RP i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin, zaś partnerem całej konferencji był Program „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” oraz Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”.

Krajowa Konferencja PSRP po raz pierwszy odbyła się w 1995 roku. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy samorządami studenckimi oraz dyskusja na tematy związane ze szkolnictwem wyższym. W ramach konferencji odbywa się szereg paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów, które mają za zadanie podniesienie wiedzy i umiejętności ich uczestników.

 

 

W jednym z plenarnych paneli dyskusyjnych pt. „WSPÓŁPRACA NAUKI I GOSPODARKI – PERSPEKTYWY I WYZWANIA” wziął udział m.in. Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji – Waldemar Zbytek.

Przedstawiciele NZB i BdE mieli także okazję przeprowadzić dwa szkolenia dla uczestników: „AKTYWNOŚĆ STUDENCKA A WSPÓŁPRACA Z BIZNESEM” oraz „WSPÓŁPRACA SAMORZĄDÓW STUDENCKICH Z MEDIAMI AKADEMICKIMI”.

Może Cię zainteresować: