Podpisanie porozumienia z Forum Uczelni Ekonomicznych

19 kwietnia br., w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie trójstronne pomiędzy Prezydium Forum Uczelni Ekonomicznych a przedstawicielami Zarządów Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości. Spotkanie zostało zainaugurowane uroczystym podpisaniem porozumienia o współpracy w ramach programów edukacyjnych sektora finansowego „Bankowcy dla Edukacji” oraz „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”.

 

Dokument parafowali Przewodniczący Prezydium FUE – Przemysław Ogórek, Wiceprezes Zarządu WIB – Waldemar Zbytek oraz Prezes Zarządu CPBiI – Jacek Furga.

Po podpisaniu nowi partnerzy wyrazili wolę współpracy w przeświadczeniu, że pozwoli to na pogłębienie wiedzy na studiach z zakresu praktycznego wykorzystania informacji gospodarczych, finansowych oraz wiedzy o zarządzaniu i funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

Podkreślono również potrzebę regularnego inicjowania debat w środowisku akademickim o wyzwaniach młodych ludzi na rynku pracy oraz roli instytucji finansowych w gospodarce rynkowej, finansowaniu rozwoju gospodarki oraz mechanizmów finansowania innowacji i prowadzenia biznesu oraz kultury biznesowej.

Może Cię zainteresować: