O edukacji ekonomicznej na VII Kongresie Regionów

W poniedziałek, 19 czerwca br. w budynku Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu zainaugurowano 7. edycję Kongresu Regionów – jednej z największych konferencji samorządowych w Polsce. Tegoroczny Kongres odbył się pod hasłem „Samorząd 2.0 – Pożądane Innowacje” a jednym z jego partnerów jest Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”, realizowany przez Warszawski Instytut Bankowości.

 

W konferencji udział wziął Waldemar Zbytek – Wiceprezes WIB, który w panelu pt. „Partnerstwo publiczno-prywatne: szansa czy konieczność” poruszył m.in. kwestię współpracy PPP na rzecz edukacji ekonomicznej.

Jest mi szczególnie miło podkreślić, że gospodarz konferencji – Miasto Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które razem ze Związkiem Banków Polskich i Warszawskim Instytutem Bankowości podpisało porozumienie dla edukacji ekonomicznej dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Liczymy, że kolejne miasta i gminy z równie dużym zapałem pójdą tą ścieżką, która ma na celu doprowadzenie do wzrostu świadomości ekonomicznej w społeczeństwie – powiedział Wiceprezes WIB.

Poza gośćmi specjalnymi w VIII Kongresie Regionów udział weźmie blisko 140 panelistów, w tym ponad 30 prezydentów miast, a łącznie ponad 1000 przedstawicieli samorządów (m.in. prezydentów miast i burmistrzów), a także biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, sportu, kultury i mediów.

Może Cię zainteresować: