Nowoczesne Zarządzanie Biznesem rusza z projektem „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

6 listopada br. sześciu strategicznych partnerów Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, realizowanego z inicjatywy Związku Banków Polskich, podpisało porozumienie o partnerstwie. Na jego mocy uruchomiony zostanie projekt budujący podstawy wiedzy na temat oszczędzania, inwestowania oraz ubezpieczeń społecznych, skierowany do środowiska akademickiego.

 

Sygnatariuszami porozumienia byli przedstawiciele ZUS (Paweł Jaroszek, Wiceprezes), Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (Małgorzata Rusewicz, Prezes), Fundacji GPW (Monika Fill, Prezes), Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (Marcin Dyl, Prezes), Polskiej Izby Ubezpieczeń (Andrzej Maciążek, Wiceprezes) oraz Związku Banków Polskich (Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes).

Ideą projektu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” jest dotarcie z wiedzą zarówno do studentów jak i pracowników uczelni należących do programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Projekt realizowany będzie w formie wykładów, konferencji i seminariów w modułach rocznych, zgodnych z latami akademickimi.

W Polsce należy zwiększać skłonność do oszczędzania, a bez odpowiedniej edukacji w tym zakresie, niestety nie jest to możliwe. Oszczędzanie, inwestowanie i ubezpieczenia społeczne, to swoistego rodzaju naczynia powiązane, wspierające rozwój naszej gospodarki. Dlatego tym bardziej cieszy mnie podpisane  dzisiaj porozumienie, którego celem jest podnoszenie wiedzy właśnie w tych obszarach. – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Podpisanie Porozumienia poprzedzone było Spotkaniem Rady Konsultacyjnej Programu Nowoczesne Zarządzeniem Biznesem, której celem jest ustalanie strategicznych kierunków rozwoju i realizacji Programu.

Celem spotkania Rady Konsultacyjnej było oprócz wyznaczenia strategicznych działań dla Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem,  wpisanie ich w „Program rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki na lata 2015-2030”. Cieszę się, że edukacja z zakresu szeroko rozumianego sektora finansowego
i ubezpieczeniowego nie jest obojętna Zarządom, tak ważnych dla tych sektorów organizacji. Dowodem na to była nie tylko ich obecność, ale przede wszystkim aktywność i zaangażowanie. –
powiedziała Urszula Wiśniewska, Dyrektor Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

Może Cię zainteresować: