Nagrody w Konkursie Etyka w Finansach przyznane po raz trzeci

Zakończyła się III edycja Konkursu Etyka w Finansach. Konkurs zorganizowany został przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich we współpracy z Obserwatorium Finansowym w Szwajcarii, które jest organizatorem międzynarodowej edycji Konkursu.

III edycja Konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród pracowników sektora finansowego, jak również pośród studentów i pracowników naukowych. Spośród nadesłanych prac Jury w składzie: prof. Paul Dembinski, prof. Wojciech Gasparski, Maciej Głogowski, Władysław Gołębiewski, Włodzimierz Grudziński, Jakub Kuriata, Dobrochna Kędzierska, Teresa Kudlicka, prof. Róża Milic – Czerniak, Grażyna Rokicka, Konrad Sadurski, Katarzyna Zajdel-Kurowska, Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, nagrodziło autorów 4 esejów.
 
Jurorzy w tym roku zdecydowali się nie przyznawać nagrody za I miejsce, wskazując, że niezwykle trudno było im wybrać pracę wyróżniającą się. Wobec czego przyznano nagrodę za zajęcie II miejsca, dwie równorzędne nagrody za zajęcie miejsca III oraz jedno wyróżnienie.
 
 
Nagrody w Konkursie zostały wręczone podczas uroczystej Gali Horyzontów Bankowości, 11 czerwca 2015 r. w Warszawie.
 
Laureaci Konkursu otrzymali nagrody finansowe. Łączna pula nagród wyniosła 26 000 zł. Sponsorami nagród był:
 
 
Przetłumaczone na język angielski prace zostaną przekazane na międzynarodową edycję Konkursu (www.robincosgroveprize.org).

Może Cię zainteresować: