Młodzi liderzy o edukacji ekonomicznej na Kongresie 590 w Rzeszowie

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

W Rzeszowie rozpoczęło się jedno z najważniejszych gospodarczych spotkań w Polsce - Kongres 590. Przez dwa dni (16-17.X) odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych, w których udział biorą przedstawiciele wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszy również II Kongres Liderów Rzeczypospolitej - Młodzi 590, w którym uczestniczy m.in. Prezydent RP - Andrzej Duda, Wicepremier RP - Mateusz Morawiecki oraz Prezes ZBP - Krzysztof Pietraszkiewicz. Partnerem konferencji jest Projekt sektorowy "Bankowcy dla Edukacji", Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" oraz Sektorowa Rada Kompetencji ds. Sektora Finansowego.

Celem spotkania zorganizowanego na Uniwersytecie Rzeszowskim jest zintegrowanie środowiska akademicko-studenckiego oraz zainspirowanie do aktywniejszych działań społecznych, tak w kraju, jak i regionie. Młodych działaczy z całej Polski powitali przedstawiciele najważniejszych władz w regionie na czele z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego – Władysławem Ortylem oraz Wojewodą Podkarpackim – Ewą Leniart.

W sesji przedpołudniowej wystąpienie do uczestników wygłosił Wicepremier, Minister rozwoju i finansów – Mateusz Morawiecki, zaś w części podsumowującej na spotkanie dotarł Prezydent RP – Andrzej Duda.

W trakcie dnia, młodzi liderzy wzięli udział w panelach dyskusyjnych. Na początek wysłuchali dyskusji "Edukacja ekonomiczna – jak edukować młodych i nie tylko?". Udział w niej wzięli oprócz Prezesa ZBP – Krzysztofa Pietraszkiewicza, również Dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Piotr Müller oraz Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Cezary Kaźmierczak. Prezes ZBP wspomniał m.in. o szerokiej skali wspólnych działań, jakie prowadzi sektor bankowy w Polsce na rzecz edukacji finansowej skierowanych do studentów, uczniów i seniorów.

W debacie pt. "Młodzi na rynku pracy" uczestniczył z kolei Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości (operatora Projektu BdE) – Waldemar Zbytek w towarzystwie m.in. Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego – Prof. dr. hab. Sylwestra Czopka oraz

Dyrektora Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia – Tomasza Matyni. Wiceprezes WIB wspomniał m.in. o działalności SRK SF na rzecz optymalizacji zakresu i rodzaju kompetencji obecnych i przyszłych pracowników sektora bankowego.

 

Może Cię zainteresować: