Konferencja Mediów Studenckich na Uniwersytecie Warszawskim

W dniach 13-15 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się IV Konferencja Mediów Studenckich, organizowana przez studencką telewizję Uniwerek.TV. Uczestniczyło w niej ponad 100 dziennikarzy z 20 redakcji akademickich z całej Polski. Po raz pierwszy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich (przy Programie "Bankowcy dla Edukacji" i Programie "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem").

IV Konferencja Mediów Studenckich na Uniwersytecie Warszawskim, fot. Adrianna Żołdak

 

Zgromadzeni w Warszawie dziennikarze przez trzy dni pogłębiali swoją wiedzę, wymieniali doświadczenia i szlifowali warsztat dziennikarski.

Konferencja rozpoczęła się w piątek spotkaniem z Arleną Witt i Jarosławem Kuźniarem, którzy dyskutowali z uczestnikami na temat innowacji w mediach i budowaniu kariery w czasach szybko rozwijających się technologii.

 

IV Konferencja Mediów Studenckich na Uniwersytecie Warszawskim, fot. Adrianna Żołdak

 

Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem intensywnej nauki z jednymi z najlepszych przedstawicieli branży mediów. Adepci dziennikarstwa uczyli się od Konrada Piaseckiego sztuki dobrego wywiadu, z Michałem Polem i Tomaszem Smokowskim dyskutowali o tajnikach dziennikarstwa sportowego, a Przemysław Talkowski wprowadzał ich w świat dziennikarstwa interwencyjnego. Wśród prelegentów pojawili się również m.in. Maciej Orłoś, Bartosz Węglarczyk i zdobywca nagrody DetonaTOR w plebiscycie MediaTory, Wojciech Bojanowski.

 

Może Cię zainteresować: