III Krajowa Konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich

W pierwszy weekend grudnia dziennikarze redakcji studenckich z całej Polski spotkali się w Krakowie podczas III Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich. Konferencja OFMA towarzyszyła 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań Projektu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji oraz Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" – zainicjowanych przez Związek Banków Polskich.

Coroczne już spotkanie redakcji studenckich z całej Polski miało na celu integrację środowiska mediów akademickich, wymianę doświadczeń oraz możliwość poszerzenia wiedzy, a także umiejętności z zakresu warsztatu dziennikarskiego. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, zaś ubiegłoroczna towarzyszyła zjazdowi Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku.

Konferencję zainaugurowała debata pt. „Emerytur nie będzie, toniemy w długach – dlaczego media i politycy nie potrafią mówić o ekonomii”. Czy emerytury i kredyty to temat, który młodych nie interesuje oraz kto ma edukować i budować dobre wzorce w zakresie oszczędzania i wiarygodności kredytowej – nad tymi zagadnieniami pochylili się przedstawiciele czołowych instytucji finansowych w Polsce w tym m.in. Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden – Grzegorz Chłopek, Wiceprezes Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Paweł Jaroszek oraz Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości – Waldemar Zbytek.

Drugiego dnia konferencji, młodzi dziennikarze dyskutowali na temat aktywności redakcji akademickich w social mediach, a także wzięli udział w warsztatach poświęconych m.in. dziennikarstwu sportowemu, kulturalnemu i sztuce wywiadu prasowego. Wśród prowadzących warsztaty pojawili się m.in. Konrad Piasecki (Radio ZET), Michał Pol (Onet.pl), Magdalena Rigamonti i Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna).

Tegoroczna konferencja po raz pierwszy towarzyszyła 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich, podczas której nagrodzeni zostali dziennikarze największych redakcji krajowych, którzy zyskali uznanie w oczach studentów dziennikarstwa z całej Polski. Udział w uroczystej gali w towarzystwie blisko 1000 osób wzięli również wszyscy uczestnicy konferencji.

Partnerem Głównym wydarzenia był Nationale-Nederlanden, zaś jego organizację wsparli również Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie MEDIATORY.

Może Cię zainteresować: