Forum Bezpieczeństwa Banków 2018: Nie dajmy się zwieść iluzji cyfrowego świata

Możesz wydać fortunę na zakup technologii i usług, a twoja infrastruktura sieciowa może nadal być podatna na staroświeckie manipulacje - Kevin Mitnick

 

Mottem VII edycji Forum są słowa słynnego włamywacza komputerowego – Kevina Mitnick’a. Zwracają one naszą uwagę na potrzebę ciągłego analizowania statystyk oraz sposobów działania przestępców. Kevin Mitnick w swojej przestępczej działalności perfekcyjnie wykorzystywał inżynierię społeczną. To ona często okazuje się najskuteczniejszym orężem przełamującym najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym zabezpieczenia.

Wśród prelegentów mamy przede wszystkim doświadczonych praktyków. Nie będzie wśród nich Kevina Mitnicka, ale zaproszeni eksperci połączą w swoich prezentacjach oraz debatach teorię ze studiami konkretnych przypadków. Zaprezentują najnowsze technologiczne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa, ale także proste i skuteczne metody, o których nie wolno nam zapominać.

Nie dajmy się zwieść iluzji cyfrowego świata. W praktyce musimy chronić pieniądze naszych klientów przed wszystkimi łasymi na nie przestępcami. I tymi wykorzystującymi łomy, materiały wybuchowe, wózki widłowe, jak również tymi, którzy potrafią sięgnąć po najbardziej wyrafinowane narzędzia informatyczne. Dzięki odpowiednim sposobom działania i współpracy oraz dostępnym narzędziom, poradzimy sobie z nimi wszystkimi.

Odbywające się od siedmiu lat Forum Bezpieczeństwa Banków jest platformą wymiany informacji oraz doświadczeń związanych z bezpieczeństwem banków. Dedykujemy ją menadżerom oraz specjalistom, którzy odpowiadają za to zaszczytne i wymagające zaangażowania zadanie.

Hasło tegorocznej edycji:

OBRONA ADEKWATNA DO ATAKU.

Strona internetowa FBB: www.aleBank.pl/FBB

Oficjalny hasztag konferencji: #ForumBB

 

Może Cię zainteresować: