Finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych

25 kwietnia 2019 r. odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych. Projekt realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych jako część projektu "Lekcje z ZUS".

W finale uczestniczyło 16 trzyosobowych zespołów, które pozytywnie przeszły wcześniejsze etapy (szkolny, wojewódzki). Etap centralny był rozgrywany w trzech turach podczas, których drużyny rywalizowały on-line. Liczyła się poprawność udzielonych odpowiedzi  i czas.

Na podium znaleźli się uczniowie z województwa pomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Pierwsze miejsce zajął zespół  z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, zaś trzecie reprezentacja I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze.  Udział w olimpiadzie zapewnił laureatom i finalistom dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych i indeksy.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom tegorocznej edycji!

Może Cię zainteresować: