„Aktywny Student”: rusza konkurs dla redakcji studenckich – do wygrania 3 x 5000 zł

do 12 listopada br. media studenckie z całej Polski mogą rywalizować w konkursie grantowym realizowanym w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student”. Młodzi dziennikarze mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: „aktywność studencka”, „finanse studenta” i „nauka i szkolnictwo wyższe”. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł. Wielki finał konkursu już 6 grudnia br. na gali podczas jubileuszowej V Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich.

 

Konkurs grantowy jest jednym z elementów tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorzy konkursu stawiają zarówno na różnorodność treści, którą wyrażają trzy kategorie z różnych obszarów, jak również różnorodność formy. Regulamin dopuszcza bowiem na równorzędnych zasadach zarówno, artykuł prasowy (od 12 000 do 20 000 znaków), materiał filmowy (od 5 do 10 minut), jak i materiał radiowy (od 5 do 10 minut). Warunkiem jest natomiast, aby przesłane materiały nie były wcześniej nigdzie publikowane i stanowiły efekt bieżącej, wykonanej pracy.

Zgodnie z harmonogramem ujętym w regulaminie konkursu ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 listopada br. W ciągu kolejnych 10 dni, ogłoszone zostaną oficjalne wyniki rywalizacji. Wyboru zwycięzców w każdej z kategorii dokona trzyosobowe jury w skład którego wejdą obok przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości reprezentanci świata finansów (Związek Banków Polskich, WIB), nauki i szkolnictwa wyższego (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlament Studentów RP) i mediów (Forum Akademickie).

Jak wskazują organizatorzy, celem konkursu jest promowanie utalentowanych zespołów redakcyjnych, które zmierzą się z niełatwą tematyką. Jednocześnie, zróżnicowany dobór osobowy jury oceniającego prace w każdej z kategorii będzie gwarantem docenienia nie tylko ciekawie przedstawionego tematu, ale również dochowania staranności merytorycznej.

Mamy nadzieję, że formuła konkursowa przypadnie do gustu dziennikarzom studenckim. Zależy nam aby jakość zgłoszonych prac była potwierdzeniem postępującej od wielu lat profesjonalizacji również tej części środowiska medialnego. O wielu lat współpracujemy
z redakcjami studenckimi, różnej wielkości i to co zawsze ich cechowało to ogromna pasja
i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dlatego też mamy nadzieję, że rzucą wszystkie swoje najlepsze talenty na tę rywalizację, a najlepsi odczują nie tylko satysfakcję z osiągniętego sukcesu, ale i wymierne efekty w postaci dofinansowania własnej działalności 
– powiedział Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Waldemar Zbytek.

 

Więcej informacji o konkursie, w tym również regulamin i formularz zgłoszeniowy
od 19 września br. jest dostępny na stronie:
www.ofma.info.pl/as

Może Cię zainteresować: