#AktywnaMajówkaWIB rusza 30 kwietnia!

Warszawski Instytut Bankowości wychodzi naprzeciw odwołanym planom na weekend majowy. Czas spędzony w domach nie musi być czasem straconym, dlatego w dniach 30 kwietnia-3 maja br. WIB zaplanował akcję informacyjno-edukacyjną związaną z edukacją finansową i cyberbezpieczeństwem.

 

 

 

Z badań „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2020” zaprezentowanych podczas ostatniego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, wynika, iż co drugi Polak słabo ocenia swoją wiedzę finansową. Jednocześnie największe niedobry wiedzy finansowej, co wskazuje aż 54% badanych, dotyczą zakresu cyberbezpieczeństwa. Dane te jednoznacznie wskazują, że należy cały czas wspierać podnoszenie poziomu wiedzy na powyższe tematy.

Dlatego też, Warszawski Instytut Bankowości, w ten specjalny – szczególnie w tym roku – majowy weekend zachęca do efektywnego wykorzystania spędzonego czasu w domu. Będzie to możliwe dzięki m.in. spotkaniom online, grze i e-learningowych mini-kursach edukacyjnych oraz garści porad i informacji w mediach społecznościowych Fundacji.

#AktywnaMajówkaWIB to inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży, studentów oraz seniorów, w ramach której przygotowano kilka aktywności popularyzujących wiedzę z zakresu edukacji finansowej i cyberbezpieczeństwa. Wszystkie informacje na ten temat będą dostępne w mediach społecznościowych WIB oraz organizacji partnerskich.

Dzieci i młodzież będą mieli okazję skorzystać m.in. z internetowej gry planszowej nt. bezpiecznych zachowań w Internecie oraz mini kursów e-learningowych dotyczących cyberbezpieczeństwa i płatności bezgotówkowych.

Studenci w ramach wydarzenia Parlamentu Studentów RP „Student sam w domu” wezmą udział w kolejnej edycji konkursu „3 grosze o ekonomii” – tym razem dla słuchaczy audycji dotyczącej bezpieczeństwa finansowego młodych z udziałem eksperta Biura Informacji Gospodarczej. Jednocześnie w ramach działań OFMA dla dziennikarzy studenckich odbędzie się wideoczat z wybranym dziennikarzem medium ogólnopolskiego.

Seniorzy w ramach projektu #AktywnaMajówkaWIB również znajdą coś dla siebie. Dla nich zaplanowany został wideoczat z ekspertem z obszaru cyberbezpieczeństwa we współpracy z organizacjami senioralnymi.

W mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej WIB pojawią się również infografiki skierowane do wszystkich, z podstawowymi informacjami na temat finansów oraz cyberbezpieczeństwa. Cykl infografik „Czy wiesz, że…” to szansa na poznanie kilku ważnych faktów i porad, niezbędnych do bezpieczniejszego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

 

Weź udział w projekcie #AktywnaMajówkaWIB

 

FACEBOOK – https://www.facebook.com/WarszawskiInstytutBankowosci/

TWITTER – https://twitter.com/WIBinstytut

LINKEDIN – https://www.linkedin.com/company/warszawski-instytut-bankowosci/

STRONA INTERNETOWA – http://bde.wib.org.pl/

 

Serdecznie zachęcamy do aktywnego spędzenia majówki z Warszawski Instytutem Bankowości!

Może Cię zainteresować: