Dostęp do wiedzy z zakresu bankowości i ekonomii jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Uruchomiona została aplikacja mobilna „BANK Miesięcznik Finansowy” – 3 najnowsze numery magazynu będą w niej dostępne za darmo. Dodatkowo, prenumerata wersji cyfrowej będzie o 30 proc. tańsza od wersji papierowej.

Miesięcznik zyskał nowe – cyfrowe oblicze. To profesjonalne pismo środowiska bankowo-finansowego jest teraz dostępne na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android dzięki aplikacji.

Przyjazna forma idzie w parze z niższą ceną – prenumerata wersji elektronicznej będzie bowiem tańsza aż o 30 proc. w stosunku do wersji papierowej. W prezencie MF BANK zaprasza czytelników na jazdę próbną – w aplikacji znajdą się 3 wydania dostępne za darmo: już teraz październikowy i listopadowy, a później także niezwykle bogaty w podsumowania i analizy numer grudniowy.

– BANK od ponad dwóch dekad dostarcza najważniejsze informacje ze świata bankowości i finansów. Publikujemy nie tylko informacje newsowe, ale także pogłębione analizy przeznaczone dla profesjonalistów z branży. Wierzę, że dzięki aplikacji mobilnej dotrzemy do nowych grupy czytelników, także do studentów i absolwentów, którzy na poważnie myślą o karierze w bankowości– mówi Stanisław Brzeg-Wieluński, redaktor naczelny Miesięcznika BANK.

 

Wraz z nową, mobilną odsłoną BANKu zmienił się także portal aleBank.pl. Wykonany w technologii responsywnej, z unowocześnioną nawigacją i nowymi funkcjonalnościami, staje się jeszcze lepszym, codziennym partnerem w świecie finansów.

– Mam nadzieję, że aleBank.pl w nowej odsłonie stanie się dla przedstawicieli środowiska bankowego, pracowników instytucji finansowych, dziennikarzy ekonomicznych, kadry uczelnianej, studentów kierunków ekonomicznych oraz osób zainteresowanych bankowością i finansami zarówno doradcą, jak i wszechstronnym źródłem informacji i wiedzy – powiedział Piotr Zajdel, redaktor naczelny aleBank.pl.

Wysokiej jakości treści na bieżąco publikowane na portalu aleBank.pl oraz rozbudowane artykuły, wywiady i raporty specjalne przygotowywane w cyklu miesięcznika w połączeniu z najnowszymi technologiami strony internetowej i aplikacji tworzą wyjątkową całość.

– Dorobiliśmy się grona kilkudziesięciu tysięcy wiernych użytkowników portalu i czytelników miesięcznika. Zmieniają się jednak ich przyzwyczajenia w korzystaniu z mediów. Dostrzegamy to, że coraz większa ich konsumpcja odbywa się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych– mówi Andrzej Wolski, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawcy aleBank.pl i MF BANK. – Jestem przekonany, że dzięki wprowadzonym zmianom w portalu oraz nowemu produktowi, jakim jest aplikacja BANK Miesięcznik Finansowy, dotychczasowi użytkownicy polubią nas jeszcze bardziej – dodaje.

Aplikacja i skład cyfrowych wydań MF BANK zostały zrealizowane we współpracy z firmą Optizen Labs – liderem polskiego rynku publikacji cyfrowych – na ich autorskiej platformie Digitivo. Spółka uczestniczy w cyfryzacji polskiego rynku wydawniczego od 2010 r., w tym czasie wprowadzając na rynek blisko 300 publikacji dla kilkudziesięciu czołowych wydawców prasowych.

Oficjalna premiera odbyła się na konferencji IT@BANK 2016 – największym w Polsce, dorocznym spotkaniu poświęconym kwestiom informatyki bankowej, gromadzącej elitarne grono specjalistów i kadry zarządzającej odpowiadającej za IT w bankach, firmach ubezpieczeniowych, SKOK-ach oraz firmach technologicznych.

Aplikację, od 17 listopada, można pobrać z App Store (iOS) oraz Google Play (Android).

Wykłady

13 czerwiec 2021
Politechnika Świętokrzyska
10 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa
06 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa

Strefa NZB

19 listopad 2020
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
29 październik 2020
Szkoła Główna Handlowa
07 październik 2020
Politechnika Krakowska

Konferencje

31 maj 2021
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
29 maj 2021
Uniwersytet Rzeszowski
29 maj 2021
Fundacja Tygiel