wtorek, 10, grudzień 2019 12:40

Co łączy brak środków na karcie w chwili płacenia i możliwość znalezienia się w rejestrze dłużników? Wstyd. Te dwie sytuacje uznali Polacy za najbardziej wstydliwe i stresujące na liście siedmiu możliwych zdarzeń związanych z finansami. Denerwuje się w takich momentach ponad 40 proc. badanych, a wśród kobiet nawet co druga. Na siedmio punktowej liście najmniej krępujące są niskie zarobki, ale tu jest odwrotnie, częściej źle się czują z tego powodu panowie niż panie – wynika z badania Quality Watch przeprowadzonego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. 

wtorek, 10, grudzień 2019 09:48

Przyozdobione witryny sklepowe, piosenki świąteczne i wszechobecny gwar – to znak, że rozpoczął się czas przedświątecznej gorączki. Warto jednak przy tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek, szczególnie w zarządzaniu własnym budżetem – i to zarówno wydając pieniądze w sposób odpowiedzialny, jak i po prostu zadbać o ich bezpieczeństwo. W ferworze zakupów łatwo bowiem zgubić portfel czy też paść ofiarą złodzieja. A wtedy nasze pieniądze i nasza tożsamość wystawione są na duże niebezpieczeństwo.

środa, 27, listopad 2019 11:46

Od początku roku akademickiego zmieniły się zasady objęcia ubezpieczeniami w ZUS doktorantów pobierających stypendia. Za co i ile będzie musiał zapłacić doktorant? Jak to się liczy? Odpowiada ekspert z ZUS.

środa, 27, listopad 2019 08:31

IT i cyberbezpieczeństwo są nieodzownym elementem świata w którym żyjemy. Mając świadomość ile czasu spędzamy w wirtualnej rzeczywistości, Warszawski Instytut Bankowości przygotował konkurs dla studentów z całej Polski. Jego celem jest podnoszenie świadomości studentów na temat technologii informacyjnej oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a tym samym zapewnienie większej ochrony w wirtualnej rzeczywistości.

środa, 27, listopad 2019 07:52

W dniu 25 listopada br., w warszawskim Golden Floor Tower, zainaugurowano Konkurs FINSIM - Liga Akademicka 2019/2020. Sesję otworzył Waldemar Zbytek Prezes Zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

poniedziałek, 25, listopad 2019 10:37

Czym jest bank, jaką spełnia rolę w życiu każdego z nas, dlaczego warto korzystać z jego usług – odpowiedź na te pytania wydaje się dość prosta i niewymagająca specjalistycznej wiedzy ekonomicznej. Mimo to, dziś jednym z największych wyzwań stojących przed bankowcami jest skuteczne edukowanie społeczeństwa w zakresie m.in. znajomości usług i produktów bankowych oraz dobierania ich pod kątem rzeczywistych potrzeb.

poniedziałek, 18, listopad 2019 07:38

Paweł Gula – Wiceprezes Zarządu Banku BPS SA oraz Mirosław Skiba – Prezes Zarządu SGB-Banku SA odebrali 14 listopada 2019 r. w Warszawie nagrodę Produkt Roku IT@BANK 2019 za przygotowanie i wdrożenie BS API – innowacyjnego interfejsu, który pozwala na integrację wielu systemów informatycznych i przyspiesza rozwój technologiczny Banków Spółdzielczych należących do obu Zrzeszeń.

czwartek, 14, listopad 2019 14:27

Z radością informujemy, że 3 laureatów polskiej edycji Konkursu „Etyka w finansach” trafiło do grona 11 autorów najlepszych esejów nadesłanych na międzynarodową edycję Konkursu „Ethics and trust in finance”.