wtorek, 26, lipiec 2022 06:33

W II kwartale 2022 r. zablokowano 1,8 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 54,4 mln złotych. Jednocześnie Polacy zgłosili do Systemu DOKUMNETY ZASTRZEŻONE ponad 37 tys. utraconych dokumentów tożsamości. Związek Banków Polskich opublikował jubileuszowy, 50. Raport o dokumentach infoDOK.

czwartek, 14, lipiec 2022 05:35

Zakończyła się X edycja konkursu Score Hunter – moduł studencki, organizowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Przedstawiamy listę osób, które osiągnęły najwyższe wyniki i otrzymują nagrody.

piątek, 01, lipiec 2022 10:19

Drożyzna w sklepach, podwyżki stóp procentowych, rosnące koszty utrzymania – w obecnych czasach, lepiej trzymać się za portfel. Budżet pod kontrolą to jednak nie wszystko, co można zrobić, aby nie popaść w kłopoty finansowe. Wie o tym każdy, kto nie dostał kredytu z powodu zapomnianej raty lub padł ofiarą wyłudzenia kredytu lub pożyczki na swoje dane. Już ponad 1,5 mln osób korzysta z prostych sposobów na zadbanie o swoje finanse np.: chronią się przed wyłudzeniami  na ich dane, otrzymują informacje o opóźnieniach w spłatach, obliczają szanse na kredyt przed złożeniem wniosku. Dzięki temu zyskują pewność siebie i bezcenny spokój.

czwartek, 30, czerwiec 2022 09:11

Koncerty, festiwale, pikniki, targi i kongresy - po dwóch latach znów mamy taki wysyp imprez, o którym wcześniej można było tylko pomarzyć. Ale nie wszystkie firmy eventowe doczekały tego momentu, a te które działają nadal, w większości znajdują się w słabej lub złej kondycji finansowej, informuje wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet w analizie spółek z KRS. Od wybuchu pandemii zaległości branży wzrosły o prawie 144 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowej BIK.  

poniedziałek, 27, czerwiec 2022 09:42

Co czwarty uczeń zapracował na oceny na świadectwie pobierając korepetycje, pokazuje badanie przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Rodzice –  widząc, że nauka zdalna spowodowała braki w wiedzy dzieci – byli gotowi płacić za dodatkowe zajęcia coraz więcej. Średni poziom wydatków na ten cel w zakończonym właśnie roku szkolnym wynosił aż 293 zł miesięcznie. Pandemia dała się we znaki wszystkim. Ucierpiały finanse rodziców, ale także placówek edukacyjnych. Zaległości prywatnych firm związanych z edukacją zwiększyły się w czasie pandemii o ponad 38 mln zł.

piątek, 24, czerwiec 2022 04:13

Ponad 570 tys. zł - średnio taką kwotę codziennie próbują wyłudzić oszuści w instytucjach finansowych w Polsce, posługując się cudzymi danymi osobowymi. Ten problem może dotknąć każdą dorosłą osobę. Istnieją jednak skuteczne sposoby, by chronić przed wyłudzeniami zarówno siebie, jak i swoich bliskich. Wystarczy skorzystać z Oferty Rodzinnej BIK.

środa, 22, czerwiec 2022 04:41

Polska branża noclegowa boleśnie odczuła skutki covidowych obostrzeń. Choć przez dwa lata pandemii przeterminowane zobowiązania wobec dostawców i banków spadły do 993 mln zł, to w kłopoty finansowe wpadły kolejne 253 firmy. Nieopłacone faktury i raty kredytów ma już prawie 2 tys. noclegowych biznesów. Wśród hoteli problemy z regulowaniem zobowiązań ma co 12. - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Cała nadzieja w nowym sezonie. Ale by w rodzimych hotelach, pensjonatach czy ośrodkach kolonijnych zapanował taki ruch polskich turystów jak w 2019 r. potrzeba ich o ponad 8 mln więcej niż w ub.r.

wtorek, 21, czerwiec 2022 06:56

Wakacje to czas odpoczynku. Odpoczywamy od pracy, obowiązków domowych, codzienności. I nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że zabierzemy ze sobą na wakacje zdrowy rozsądek.