17 kwietnia 2018, godz. 11.30 – Szkoła Bankowości i Finansów – wykład on-line

17 kwietnia na Uniwersytecie w Białymstoku odbędzie się kolejny wykład z ogólnopolskiego cyklu „Szkoła Bankowości i Finansów” – multimedialnej inicjatywy akademickiej realizowanej w ramach działań Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”.  Tematem spotkania z udziałem pracowników naukowych, studentów i przedstawicieli biznesu będzie: „Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja”.

 

Udział w spotkaniu potwierdzili: dr Marcin Koszowy, który wygłosi przemówienie: „Argumentujące maszyny i komputerowo wspomagana analiza argumentacji: o pewnych zastosowaniach sztucznej inteligencji w badaniach nad komunikacją”, oraz dr hab. Wojciech Filipkowski, który opowie o „wyścigu zbrojeń” w kwestii cyberprzestępczości.

Spotkanie odbędzie się w Sali Rady Wydziału (nr 314) o godz. 11.30 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

 

https://vimeo.com/263658821

 

„Szkoła Bankowości i Finansów” to cykl 9 wykładów stacjonarnych o tematyce szeroko związanej z ekonomią, bankowością, gospodarką elektroniczną i cyberbezpieczeństwem na wybranych uczelniach w Polsce, jednocześnie bezpośrednio transmitowany w czasie rzeczywistym do innych jednostek biorących udział w projekcie.

Każdorazowo w wykładzie czy debacie może aktywnie wziąć udział każdy ze studentów, zarówno na miejscu wykładu, jak i na pozostałych uczelniach – istnieje możliwość zadawania pytań do uczestników debaty, poprzez specjalnie uruchomiony czat. Ponadto, studenci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach SBiF, po korzystnym zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę z poruszanych zagadnień, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie.

W SBiF uczestniczą Wydziały Prawa i wybrane Wydziały Ekonomii z takich uczelni jak Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia im. Andrzeja Frycz-Modrzewskiego w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Rzeszowski i Uniwersytet w Białymstoku.

Może Cię zainteresować: