Czy technologie biometryczne są przyszłością bankowości? Jak wykorzystywać biometrię w poszukiwaniu nowych strumieni dochodów? Konferencja International Biometric Congress umożliwi uzyskanie odpowiedzi m.in. na te pytania, jak również pozwoli usystematyzować wiedzę, poruszając wszystkie najważniejsze zagadnienia z obszaru zastosowania biometrii w bankowości oraz administracji publicznej.

Organizatorzy – Związek Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji – zapraszają w dniach 22 oraz 23 września br. do Hotelu Narwil w Serocku, przy ul. Czesława Miłosza 14A.


Od 2009 r. cykl konferencji, wcześniej zatytułowanych „Spring Biometric Summit” (SBS), jest największym, cyklicznym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconym wykorzystaniu biometrii w bankowości, sektorze finansowym i administracji publicznej. Podczas konferencji prowadzony będzie dialog pomiędzy przedstawicielami sektora bankowego i firm technologicznych, świata nauki oraz prawnikami na temat kluczowych wyzwań stojących przed sektorem usług finansowych w kontekście nowych regulacji prawnych dotyczących technologii biometrycznych.

 

W tegorocznej edycji International Biometric Congress zaprezentowane zostaną:

  • specjalistyczne raporty poświęcone biometrii wydane przez Związek Banków Polskich;
  • najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie biometrii z perspektywy sektora bankowego – w tym podpis biometryczny, biometria w call center, biometryczne oddziały paperless, płatności biometryczne oraz przykłady ich implementacji;
  • nowe zastosowania biometrii w zakresie bankowości korporacyjnej;
  • studia przypadków – projekty biometryczne w polskiej i europejskiej bankowości, m.in. projekt paperless Banku Zachodniego WBK, sieci bankomatów biometrycznych PlanetCash, biometrii głosowej w bankowości mobilnej Banku SMART oraz projekt badawczy banku PKO BP.


Gościem specjalnym konferencji będzie Barclays Bank z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który zaprezentuje największy w Europie projekt biometrii w bankowości korporacyjnej.

W trakcie trwania International Biometric Congress odbędą się również warsztaty z zakresu prawnych aspektów biometrii, budowania business case dla wdrożeń biometrycznych oraz aspektów bezpieczeństwa implementacji biometrii, które prowadzone będą przez czołowych ekspertów w Polsce.


Szczegóły dotyczące konferencji, wraz z agendą oraz formularzem zgłoszeniowym, dostępne są na stronie www.aleBank.pl/IBC

Wykłady

14 October 2019
Politechnika Wrocławska
16 October 2019
Uniwersytet Gdański
22 October 2019
Politechnika Wrocławska
22 October 2019
Politechnika Wrocławska
04 November 2019
Politechnika Wrocławska
ZOBACZ WIĘCEJ

Strefa NZB

16 October 2019
Uniwersytet Gdański
ZOBACZ WIĘCEJ

Konferencje

15 October 2019
Uniwersytet Łódzki
22 October 2019
Uniwersytet Gdański
23 October 2019
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ZOBACZ WIĘCEJ