WSFiZ oraz WSTI zapraszają na Dzień Otwarty z udziałem gościa specjalnego: geografa, wykładowcy akademickiego, alpinisty i podróżnika, uczestnika wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata - dr. Wojciecha Lewandowskiego.

Zdobył m.in. Spitsbergen, Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ałtaj, Ural, Atlas, Andy, Kordyliery, Pamir, Góry Alaski i sporą liczbę gór i „pagórów” europejskich Jednak to Ameryka Południowa najbardziej go zauroczyła i zafascynowała.

Podczas spotkania w charakterystycznym gawędziarskim stylu, barwnie i obrazowo opowie o swej kolejnej wyprawie w ukochane Andy. Tym razem przeprowadzi nas przez tajemniczą i rzadko odwiedzaną pustynię Atacama. W sobotnie popołudnie na naszej uczelni nie zabraknie emocjonujących przeżyć, wzruszających spotkań ze zwierzętami i najważniejsze – ludzi! Lokalnych mieszkańców, napotkanych wędrowców, towarzyszy podróży, tych obecnych i tych sprzed lat, którzy „nadają przygodom sens” i bez których „góry byłyby puste”. Spotkanie z Wojciechem Lewandowskim to gratka nie tylko dla miłośnikom gór ale również dla ludzi lubiącym przygodę i dziewiczą naturę.

POBIERZ FOLDER INFORMACYJNY

Wykłady

13 czerwiec 2021
Politechnika Świętokrzyska
10 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa
06 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa

Strefa NZB

19 listopad 2020
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
29 październik 2020
Szkoła Główna Handlowa
07 październik 2020
Politechnika Krakowska

Konferencje

31 maj 2021
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
29 maj 2021
Uniwersytet Rzeszowski
29 maj 2021
Fundacja Tygiel