We wrześniu br. wyemitowano setny odcinek audycji radiowej „3 grosze o ekonomii” przygotowywanej regularnie od października 2016 r. w ramach realizacji programów edukacji ekonomicznej powołanych z inicjatywy Związku Banków Polskich. Program przygotowywany przez Akademickie Radio Kampus dociera co tydzień zarówno do słuchaczy w Warszawie, jak i za pośrednictwem rozgłośni partnerskich do innych ośrodków akademickich w Polsce.

Program jest pierwszą od lat cotygodniową audycją skierowaną do studentów, przybliżającą wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy piątek o godz. 13:45 na antenie warszawskiego Radia Kampus (97,1 FM), a oprócz stolicy audycja emitowana jest także w Radiu LUZ (Wrocław), Radiu Centrum (Lublin), Radiu MORS (Gdańsk), Radiu Sygnały (Opole) i Radiu UWM FM (Olsztyn). Można jej również słuchać w internecie pod adresem: http://radiokampus.fm/podcasty/3grosze.html.

W ciągu stu audycji porad w zrozumiałym dla młodzieży języku udzieliło liczne grono ekspertów – ekonomistów, bankowców, ekspertów rynku pracy, ale także ministrów
i dziennikarzy. Gośćmi programu byli już m.in. Minister Finansów, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

„3 grosze o ekonomii” to również ważny element aktywności Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA) powołanego przy Programie sektorowym „Bankowcy dla Edukacji” oraz Programie „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”. Październikowe i listopadowe audycje będą dodatkowo emitowane w ramach Projektu „Aktywny Student” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gościem jubileuszowego, 100. wydania audycji był Prezes Związku Banków Polskich – Krzysztof Pietraszkiewicz. Zapis wideo tej rozmowy.

 

Wykłady

23 styczeń 2021
Uniwersytet Łódzki
25 styczeń 2021
Politechnika Wrocławska
ZOBACZ WIĘCEJ

Strefa NZB

19 listopad 2020
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
29 październik 2020
Szkoła Główna Handlowa
07 październik 2020
Politechnika Krakowska

Konferencje

19 grudzień 2020
Uniwersytet Wrocławski
18 grudzień 2020
Uniwersytet Warszawski
17 grudzień 2020
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej