Prawie połowa Polaków korzysta z różnego rodzaju kredytów, ale tylko niewielka część wie jak instytucje finansowe oceniają swoich przyszłych klientów i na podstawie jakich danych decydują o przyznaniu kredytu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że do wzięcia kredytu powinniśmy się solidnie przygotować budując swoją wiarygodność finansową.

Score Hunter to nazwa platformy edukacyjnej przygotowanej przez BIK. Ma za zadanie zwrócić uwagę na kwestie istotne z punktu widzenia każdego kto w przyszłości zamierza skorzystać z jakiegokolwiek zobowiązania kredytowego.

Każdy student który zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.edu.pl ma szansę podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej, ale nie tylko. Score Hunter podpowie również czym jest scoring, jak chronić własne dane osobowe, zastrzec zgubiony dowód i uniknąć konsekwencji wyłudzenia kredytu na naszą tożsamość. Metoda jest prosta – pytania, quizy, video, artykuły, porady ekspertów i historia Grześka – głównego bohatera.  Za wykonane zadania użytkownicy zdobywają tzw. osiągnięcia, a na własnym koncie gromadzą  punkty.

Z platformy można dostać na komputerze stacjonarnym jak i urodzeniach mobilnych. Całość, podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: wiarygodność kredytowa, kradzież tożsamości, Alerty BIK, BIK ogólnie oraz sekcja video. W Rankingu można sprawdzić swoją pozycję na tle innych studentów czy pozycję swojej grupy czy uczelni na tle innych. W sekcji Podsumowania znajdziemy listę wszystkich naszych aktywności na platformie, zaś w sekcji Nagrody, to na co możemy wymienić zebrane punkty, o ile byliśmy szybsi niż inni gracze.

Baza wiedzy pozwala nam powrócić do materiałów video, które wykorzystywane były do zbierania punktów. Tu na przykład materiał pt. Jak powstaje historia kredytowa:

 

 

Wykłady

23 styczeń 2021
Uniwersytet Łódzki
25 styczeń 2021
Politechnika Wrocławska
ZOBACZ WIĘCEJ

Strefa NZB

19 listopad 2020
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
29 październik 2020
Szkoła Główna Handlowa
07 październik 2020
Politechnika Krakowska

Konferencje

19 grudzień 2020
Uniwersytet Wrocławski
18 grudzień 2020
Uniwersytet Warszawski
17 grudzień 2020
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej