We wtorek w Krakowie rozpoczął się Narodowy Kongres Nauki - największe i najważniejsze  wydarzenie  w polskiej nauce i środowisku akademickim ostatnich dekad. Uczestniczy w nim prawie 3000 przedstawicieli środowiska akademickiego i zaproszonych gości reprezentujących gospodarkę, samorządy, świat polityki, instytucje samorządowe oraz studentów. W Kongresie uczestniczy również kilkudziesięciu dziennikarzy studenckich z ponad 15 redakcji z całej Polski w ramach Studenckiej Strefy Medialnej organizowanej przez Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich.

 

 

Po raz pierwszy w trakcie tak ważnego wydarzenie powstanie specjalna strefa prasowa dla dziennikarzy redakcji studenckich. Oprócz przygotowania relacji z Kongresu akredytowani dziennikarze m.in. wezmą udział w specjalnym briefingu z Wicepremierem oraz Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosławem Gowinem, a także porozmawiają z najważniejszymi osobami polskiego świata akademickiego. W ramach Studenckiej Strefy Medialnej, zaprezentowano również drugą edycję Raportu ZBP „Portfel Studenta“ .

 

 

Działania te są efektem współpracy z Ogólnopolskim Forum Mediów Akademickich.  OFMA od 2 lat integruje osoby zaangażowane w działalność medialną na polskich uczelniach i powstało z inicjatywy ogólnokrajowego Programu współpracy szkół wyższych i instytucji finansowych – „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”. 

 

 

Narodowy Kongres Naukistanowi podsumowanie debaty jaka toczyła się podczas dziewięciu konferencji programowych NKN oraz innych spotkań i konsultacji, które trwały w Polsce przez ostatni rok. Głównym punktem Kongresu jest prezentacja założeń Ustawy 2.0, nowej konstytucji dla nauki i szkolnictwa wyższego, która obejmie całość problematyki związanej z tą dziedziną. Kongres zajmuje się także tematem wykorzystania funduszy krajowych i unijnych, służących rozwojowi badań naukowych, podstawowych i stosowanych, ich komercjalizacji, współpracy nauki z gospodarką oraz rozwojowi edukacji na poziomie wyższym.

Wykłady

13 czerwiec 2021
Politechnika Świętokrzyska
10 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa
06 czerwiec 2021
Szkoła Główna Handlowa

Strefa NZB

19 listopad 2020
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
29 październik 2020
Szkoła Główna Handlowa
07 październik 2020
Politechnika Krakowska

Konferencje

31 maj 2021
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
29 maj 2021
Uniwersytet Rzeszowski
29 maj 2021
Fundacja Tygiel