wtorek, 19, wrzesień 2017 06:07

Edukacja w dziedzinie ekonomii i finansów skierowana do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów to główny cel podpisanego porozumienia o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym.

poniedziałek, 18, wrzesień 2017 10:19

Już jutro odbędzie się Narodowy Kongres Nauki, największe i najważniejsze  wydarzenie  w polskiej nauce i środowisku akademickim ostatnich dekad. We wtorek i środę, 19-20 września br., w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie spotka się prawie 3000 przedstawicieli środowiska akademickiego i zaproszonych gości reprezentujących gospodarkę, samorządy, świat polityki, instytucje samorządowe oraz studentów.

piątek, 15, wrzesień 2017 08:39

Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności

oraz Warszawski Instytut Bankowości

zapraszają przedsiębiorców i instytucje publiczne do przyłączenia się do kampanii:

wtorek, 12, wrzesień 2017 09:00

Obrót bezgotówkowy przynosi wymierne korzyści konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej i całej gospodarce. Obsługa rozliczeń bezgotówkowych zajmuje ponad dwukrotnie mniej czasu niż gotówkowych. Aby promować płatności przelewem, telefonem i kartą, 12 września zainaugurowano kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów.

środa, 06, wrzesień 2017 11:29

W tegorocznej edycji Forum, które odbywa się w dniach 4-8 września br. w Nowym Sączu bierze udział blisko 400 liderów z 43 państw m.in. Unii Europejskiej, ale także Europy Wschodniej, Rosji Kaukazu. Uczestnikami Forum są młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze. W spotkaniu uczestniczy m.in. Wiceprezes CPBiI, realizujący Program „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” – Waldemar Zbytek.

środa, 06, wrzesień 2017 09:03

W tym roku upływa 10 lat od wymiany dowodów książkowych na dowody plastikowe. Według szacunków Ministerstwa Cyfryzacji dotyczy to ponad 5 mln Polaków, którzy podlegają obowiązkowi wyrobienia nowego dokumentu tożsamości. Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Warszawie przyjmą o blisko 100 tys. więcej wniosków o wydanie nowego dowodu tożsamości. Warto złożyć wniosek wcześniej, aby uniknąć kolejek w urzędach.

piątek, 28, lipiec 2017 10:09

Wakacje w pełni, w pełni również okres urlopowy. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o bezpieczeństwie swojego portfela. Właśnie w tym okresie jesteśmy szczególnie narażeni na utratę lub kradzież nie tylko gotówki ale także równie ważnych dla nas dokumentów. Pamiętajmy, że gdy utracimy dowód tożsamości, paszport, prawo jazdy, kartę płatniczą czy np. dowód rejestracyjny możemy stać się ofiarami przestępstwa. Zagrożenia takiego możemy zapobiec przestrzegając kilku zasad. Poniżej przedstawiamy Państwu proste porady, które zwiększą bezpieczeństwo naszych oszczędności a także pozwolą ochronić nasze dane osobowe przed ich wyłudzeniem.

czwartek, 27, lipiec 2017 09:15

Choć działania edukacyjne, realizowane przez różne instytucje w kraju, przynoszą pierwsze efekty przestępcy nie przestają atakować. Niestety nadal nadzwyczaj często zdarzają się przypadki wyłudzeń znacznych kwot z wykorzystaniem metod, w których przestępcom udaje się przekonać starsze osoby, że są znajomymi kogoś z rodziny lub przedstawicielami Policji. Zakłada się, że skala faktycznych wyłudzeń jest znacznie większa niż oficjalne statystyki, ponieważ poszkodowani często wstydzą się przyznać, że zostali oszukani.